Nowe połączenia z Rzeszowa – Antalya w Turcji i Warna w Bułgarii!

RZESZÓW, JASIONKA / PODKARPACIE. 2 czerwca 2021 roku ruszają bezpośrednie loty z Rzeszowa do Antalyi w Turcji, a 29 czerwca do Warny w Bułgarii! Loty będą realizowane raz w tygodniu – we wtorki do Bułgarii i w środy do Turcji.

108

Foto: Port Lotniczy “Rzeszów-Jasionka”

Spodziewamy się, że nowe połączenia, które oferujemy mieszkańcom Podkarpacia i ościennych województw, będą cieszyć się dużym powiedzeniem. Zarówno Turcja, jak i Bułgaria to popularne cele wakacyjnych podróży Polaków. Czas pandemii wykorzystujemy, by intensywnie starać się o nowości, które możemy zaoferować podróżnym. Dążymy do tego, by odbudowywać ruch lotniczy. Kierunki wakacyjne są jednym z elementów naszej strategii – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

 

Loty z Rzeszowa do Turcji

Foto: mat. prasowe

Loty pomiędzy Rzeszowem a Antalyą będą się odbywać w środy od 2 czerwca do 6 października. Boeing 737-800 linii Corendon, na którego pokładzie może podróżować 189 pasażerów, wystartuje z Antalyi o godzinie 15:30 lokalnego czasu. W Rzeszowie pojawi się o 17:15. Start samolotu z Rzeszowa przewidziany jest na godzinę 18:15, by o godzinie 21:50 wylądować w Turcji.

Bilety na loty do Turcji można kupić TUTAJ

Antalya to popularne miejsce wypoczynku Polaków. Miasto położone jest nad zatoką Antalya na Morzu Śródziemnym, w starożytnej krainie Pamfilia, u południowych podnóży gór Taurus. Najbardziej charakterystycznym obiektem w mieście jest minaret Yivli. W mieście warto też zobaczyć rzymską bramę Hadriana z II wieku oraz historyczną część miasta Kaleici ze słynnym minaretem Kesik. Turyści chętnie korzystają także z możliwości wypoczynku, jakie dają pobliskie plaże. Można tu też zobaczyć piękne klify.

 

Loty z Rzeszowa do Bułgarii

Foto: mat. prasowe

Loty pomiędzy Rzeszowem a Warną będą się odbywać we wtorki od 29 czerwca do 7 września. Boeing 737 linii Voyage Air, na którego pokładzie może podróżować 148 pasażerów, wystartuje z Warny o godzinie 11:40 lokalnego czasu. W Rzeszowie pojawi się o 12:10. Start samolotu z Rzeszowa przewidziany jest na godzinę 13:00, by o godzinie 15:30 wylądować w Bułgarii.

Bilety na loty do Bułgarii można kupić TUTAJ

Warna to urokliwe miasto położone nad Morzem Czarnym. Po Sofii i Płowdiwie jest trzecim co do wielkości miastem w Bułgarii. Turyści najchętniej odwiedzają Muzeum Morza Czarnego, Park Nadmorski, ruiny rzymskich term czy letnią rezydencję króla Bułgarii. Od lat niesłabnącą popularnością cieszą się słynne bułgarskie plaże.

Antalya w Turcji i Warna w Bułgarii dołączają jako nowe kierunki z Rzeszowa do oferty lotów czarterowych.

 

Kiedy powrócą inne loty?

Ze względu na sytuację epidemiczną z Jasionki w tej chwili odlatują jedynie samoloty PLL LOT do Warszawy. Teraz jest to jeden samolot dziennie, a od 28 marca będą to trzy loty dziennie.

Pozostałe połączenia, czyli loty Ryanaira (do Londynu na lotniska Luton i Stansted, do Bristolu, Dublina, East Midlands oraz Manchesteru), Wizzair do Eindhoven i Lufthansy do Monachium, powrócą najwcześniej w okolicach maja.

– W tej chwili lotnisko w Rzeszowie obsługuje połączenia do Warszawy. Powrót lotów międzynarodowych planowany jest na początek maja, choć sytuacja epidemiczna może to zmienić – powiedział nam rzecznik podrzeszowskiego portu lotniczego Szymon Taranda.

  Źródło: Rzeszów24.pl., mat. prasowe

19-03-2021
Poprzedni artykuł:
«

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.