KORONAWIRUS. Sąd Rejonowy w Rzeszowie odwołuje rozprawy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ze względu na lockdown Sąd Rejonowy w Rzeszowie odwołał rozprawy i posiedzenia, które były planowane w dniach od 22 marca do 9 kwietnia.

sad_rej Foto: rzeszow.sr.gov.pl

W związku z ogłoszonymi obostrzeniami od dnia 20 marca 2021 r. dla całej Polski, w okresie od dnia 22 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r. odwołuje się terminy wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych, z wyłączeniem spraw aresztowanych, pilnych oraz tych, których przeprowadzenie sędziowie uznają za niezbędne (z uwzględnieniem reżimu sanitarnego) – informuje Sąd Rejonowy w Rzeszowie.

Wykaz spraw, które się odbędą będzie publikowany codziennie na Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń, w zakładkach poszczególnych wydziałów i sekcji.

Wprowadzony zostaje też całkowity zakaz przebywania na terenie budynku Sądu Rejonowego w Rzeszowie osób trzecich (z wyjątkiem wezwanych na rozprawy, czy posiedzenia).

Sąd Rejonowy w Rzeszowie ograniczy przyjmowanie interesantów przez Biuro Obsługi Interesantów i Biuro Podawcze. Interesanci będą obsługiwani w formie zdalnej (telefonicznej, faksowej, mailowej, epuap, przez operatora pocztowego).

Przed budynkiem sądu nadal pozostanie skrzynka podawcza, do której interesanci mogą składać korespondencję, bez konieczności wchodzenia do budynku sądu, czy jej wysłania (bez wydawania poświadczenia złożenia korespondencji).

Skrzynka podawcza będzie wystawiona w godzinach od 7:30 do 15:00 i będzie opróżniana o godzinie 9:00, 12:00 i 15:00.

Dokumenty złożone w skrzynce podawczej po godzinie 15:00, będą wyciągane ze skrzynki podawczej o godzinie 7:30 dnia następnego, będą obite prezentatą z dnia poprzedniego i zarejestrowane w systemie z bieżącą datą z zaznaczeniem w uwagach, że korespondencja wpłynęła dnia poprzedniego po godzinie 15:00.

Ograniczony zostaje również wstęp interesantów do budynku sądu, korzystających z czytelni akt – do 4 osób. W czytelni akt będą udostępnianie jedynie akta w zakresie wyznaczonych rozpraw.

Źródło: Sąd Rejonowy w Rzeszowie

19-03-2021

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.